استفاده از صداهای از پیش ساخته در مقابل طراحی اختصاصی صدا - Top Persian DJs
17194
rtl,post-template-default,single,single-post,postid-17194,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,side_area_uncovered_from_content,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-11.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2.1,vc_responsive

استفاده از صداهای از پیش ساخته در مقابل طراحی اختصاصی صدا

اموختن ساخت موزیک های شاد هم لذت بخش است و هم چالش برانگیز. گاهی تصمیم برای اینکه از صدا های از پیش اماده در اهنگتان استفاده کنید یا صدا ها را خودتان طراحی کنید دشوار است. همین اتفاق ممکن است برای انتخاب بین درام لوپ های از پیش اماده و یا ساخت یک درام کیت در نرم افزار های دیجیتالی و برخی سمپل ها نیز بیافتد. در این مقاله ما به تقابل این دو انتخاب با یکدیگر خواهیم پرداخت.

 

flstudio

استفاده از ست های از پیش اماده و لوپ ها

نکته خوبی که در مورد انها وجود دارد ارائه یک صدای خوبِ تضمین شده است. ست های از پیش اماده معمولا به جهت نشان دادن توان ابزار های خاص طراحی شده اند و زمان و هزینه ی زیادی برای انها صرف شده تا جذاب به نظر برسند. اگر چه ممکن است این صدا ها اصیل و اختصاصی به نظر نرسند نوع ارنج و تنظیم شما میتواند انها را اختصاصی کند. به طور مثال شما می توانید با یکی از این ست ها یک ملودی یا اکورد بسازید، در حالی که این صدا مختص شما نیست اما ملودی و اکورد را شما خلق کرده اید.

دقیقا مثل درام لوپ ها – انها میتوانند به عنوان یک پایه قوی برای ساخت یک ترک استفاده شوند. در این مورد نیز شما میتوانید با اضافه کردن افکت و سایر تکنیک ها شکلی اختصاصی به انها بدهید.

سود دیگری که استفاده از این ست ها و لوپ ها دارد یک صرفه جویی عظیم در زمان است. این یعنی می توانید سریع تر یک ترک را به سر انجام برسانید و به همان میزان هم سریع تر انرا در البوم تان قرار دهید یا منتشر کنید.

6928013157_6cb8b3b0cf_b

طراحی اختصاصی صدا

طراحی صدا اصطلاحی است که به ساخت صدای مورد نظر از طریق سینتیسایزر گفته میشود. این اتفاق از طریق استفاده از فیلتر ها، پوشش ها، مدل سازی و افکت ها میافتد. یک سینتیسایزر قادر است تمام صدا های لازم برای یک اهنگ را تولید کند.

ساخت صدای مورد نظرتان از پایه، دو مزیت دارد. اول اینکه شما فهم عمیق تری از ابزار و اینکه چه توانایی ها و محدودیت هایی دارند خواهید یافت. یک موسیقی دان  واقعی باید ابزارش را از درون و بیرون به خوبی بشناسد. دوم اینکه طراحی صدای اختصاصی راهی است که مطمئن شوید اهنگتان کاملا متعلق به خود شماست و هیچ متغییر خارجی در ان حضور ندارد. همچنین هیچ کس نمیتواند این ادعا را مطرح کند که شما صداهای شخص دیگری را تقلید یا کپی کرده اید. البته شما باید این موضوع را در نظر داشته باشید که طراحی تمام صدا های موجود در یک اهنگ میتواند زمان بر و خسته کننده باشد به خصوص زمان هایی که نمیتوانید به صدای دلخواه تان دست یابید.

برقراری تعادل مناسب

یکی از کارهای مناسب این است که شما از ترکیبی از ست های پیش ساخته لوپ ها و صداهای اختصاصی خودتان استفاده کنید. در اینصورت شما میتوانید هم کارتان را سریع انجام دهید و هم سطحی از اصالت و خلاقیت را در اهنگ هایتان حفظ کنید و این یعنی یک موقعیت برد-برد.

No Comments

Post A Comment

نوزده − یازده =