بررسی کنترلر تطبیق پذیر Mine - Top Persian DJs
17375
rtl,post-template-default,single,single-post,postid-17375,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,side_area_uncovered_from_content,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-11.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2.1,vc_responsive

بررسی کنترلر تطبیق پذیر Mine

بررسی کنترلر تطبیق پذیر Mine

حتی تصورش هم لذت بخش است، یک می دی کنترلر با ماژول های قابل جابجایی که بر روی یک برد مربعی شکل قفل می شوند. مقاله ی امروز ما را دنبال کنید تا با این پروژه ی منحصر به فرد اشنا شوید.

یک می دی کنترلر تطبیق پذیر

برای دانلود روی عکس های زیر کلیک کنید 

adad 2صی ef

نام پروژه: Mine modular controllers

کارخانه سازنده: Specialwaves

زمان عرضه: ژانویه 2017 در نمایشگاه Kickstarter

قیمت احتمالی: نامشخص

Mine سیستمی تشکیل شده از دو برد رسانا است که هر کسی را قادر می سازد ماژول های مورد نظرش را در جای دلخواهش قرار دهد و کنترلر دلخواهش را طراحی کند. Mine در سایز بزرگ حداکثر توان پشتیبانی از 64 ماژول و نسخه ی کوچکتر ان با نام Mine S تا 32 ماژول را پشتیبانی می کند.

در بخش ورودی و خروجی، یک پورت اداپتور (برای توان اضافه ای که ال ای دی ها به ان نیاز دارند)، یک پورت USB-B برای اتصال دستگاه به رایانه و پورت USB-A برای اتصال با دیگر دستگاه ها (دو عدد در نسخه بزرگ و یک عدد در نسخه کوچک) وجود دارد.

6meglio-cosi-1-1-640x189

تا به حال پنج ماژول برای سیستم Mine طراحی شده است:

  • ماژول پد (حساس به سرعت و میزان فشار با نور پس زمینه قابل تنظیم)
  • ماژول های دو دکمه ای (در اندازه ی دکمه های پد APC40MK2، به همراه نور پس زمینه)
  • ماژول انکودر (با قابلیت چرخش بی پایان و کلید فشاری)
  • ماژول پیچشی با مرکز مشخص
  • ماژول 60 میلیمتری Fader

کمپانی Specialwaves همچنین نوید طراحی ماژول های جاگ ویل، ترک پد و صفحه نمایش را داده است.

screen-shot-2016-11-27-at-nov-27-18-42-pm-640x313

ماژول ها به صورت نصب اسان طراحی شده اند و این یعنی با یک فشار ساده بر روی برد نصب شده و محکم باقی خواهند ماند اما برای جدا شدن به ابزار خاصی نیاز دارند.

extract-fader-640x296

قابی که Mine  و Mine S درون ان قرار دارند ساده اما چشم نواز است. پوشش دور تا دوری چوب مانند تمیز و براق. و حالا سوالی که برای هر شخصی ممکن است پیش بیاید: برای فضایی که نمیخواهیم بر روی ان ماژولی نصب کنیم چه اتفاقی می افتد؟

screen-shot-2016-11-27-at-nov-27-20-14-pm-640x304

ویژگی منحصر به فردی که در بخش نرم افزاری این وسیله وجود دارد قابلیت تشخیص خود کار نوع، جایگاه و جهت  ماژول های نصب شده است.  همچنین امکان تنظیم کارکرد تک تک ماژول ها را نیز از طریق نرم افزار خواهید داشت.

screen-shot-2016-11-27-at-nov-27-21-59-pm-640x293

طراحی کنترلر های دست ساز

و اما کمی صحبت تخصصی درباره ی کنترلر های تطبیق پذیر: بسیاری از مردم در حوزه ی اجرا و تولید موسیقی عاشق ایده ی پروژه های تطبیق پذیر همچون انچه در بالا توضیح داده شد هستند. حد اقل شش پروژه ی دیگر با ایده ی جذابی شبیه به این در گذشته انجام شده اند. مشکل اصلی قیمت سرسام اور تمام شده برای هر یک از ماژول ها است. با چنین پروژه هایی شما تنظیمات دل خواهتان را بدست می اورید و پول گزافی را از دست می دهید و این مشکلی است که این پروژه ها با ان روبرو هستند.

            “Mine کنترلری است که با کاربران هماهنگ میشود نه کاربران با ان”

ابزار تطبیق پذیر عالی هستند، اینکه بتوانید گزینه های موجود در یک وسیله را بر حسب سلیقه و سبک اجرای تان مرتب کنید بی همتاست به خصوص که کنترلری همچون Mine هرگونه جهت دهی یا پیش فرضی را در استفاده از ان حذف کرده و دست شما برای تنوع بخشی به کارایی ان کاملا باز است.

سوال اخری که در این مقاله مطرح میشود این است که این نوع کنترلرها برای چه کسانی مناسب است ؟

به عقیده ی ما پاسخ “برای هر دی جی یا سازنده موسیقی” نمی تواند عادلانه باشد. بسیاری از کاربران ابزار دی جی اینگ ایده های عالی در رابطه با ساخت کنترلرها دارند (برای مطالعه بیشتر به تاریخچه ساخت Midi Fighter Twister مراجعه کنید) اما این بدین معنا نیست که ان ها زمان و منابع کافی برای چنین کاری را دارا هستند. Twister و برخی دیگر از وسایل منحصر به فرد موجود در بازار ویژگی قابل تنظیم بودن را با قیمت بسیار کمتر دارا هستند. کنترلر های دست ساز که به صورت سفارشی ساخته می شوند نیز به طرز باور نکردنی مقرون به صرفه هستند، اگرچه زمان فراوانی برای ساختشان صرف میشود و نمیتوان به کارکردشان نیز اطمینان کامل داشت .

شما در این باره چه فکر میکنید؟ ایا کنترلری همچون Mine توان فتح بازار را خواهد داشت؟ در بخش نظرات ما را در جریان پاسخ های خود قرار دهید

No Comments

Post A Comment

17 − 8 =