چگونگی نظم بخشی به آرشیو موسیقی تان(پلی لیست) - Top Persian DJs
17283
rtl,post-template-default,single,single-post,postid-17283,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,side_area_uncovered_from_content,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-11.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2.1,vc_responsive

چگونگی نظم بخشی به آرشیو موسیقی تان(پلی لیست)

چگونگی نظم بخشی به آرشیو موسیقی تان(پلی لیست)

عصر ابزار دیجیتالی برای دی جی ها مزیت های فراوانی داشته است، اگرچه این ابزار معایبی نیز دارند. استفاده از تکنولوژی دیجیتالی برای اجرا گاهی باعث قرار گیری اهنگ ها در جای نا مناسب خواهد شد این یعنی شما در یک لحظه حیاتی نمیتوانید اهنگ مناسبی را که دنبالش هستید پیدا کنید. بهترین شیوه برای جلو گیری از پیش امد چنین اشتباهاتی سازماندهی ارشیو اجرای تان است.

ما در این مقاله چند نکته مفید در این زمینه به شما ارائه خواهیم کرد. البته به یاد داشته باشید که ما این مقاله را بر اساس امکانات Traktor مینویسیم، اگر چه شما قادر خواهید بود این نکات را در اکثر نرم افزار های دی جی به کار ببرید.

سیستم رتبه بندی

اگر چه سیستم امتیاز دهی به اهنگ ها غیر ضروری و بی فایده به نظر می رسد، شما می توانید انرا به ابزار مفیدی برای سازماندهی اهنگ هایتان تبدیل کنید. کافی است به جای به کار بردن ان برای نشان دادن میزان خوب بودن یک اهنگ از ان برای ثبت میزان انرژی یا زمانی مناسبی که می توان ان ترک را بکار برد استفاده کنید. یک اهنگ یک ستاره باید در ابتدای اجرای شما بکار رود.

ترک های 5 ستاره پر انرژی ترین ترک ها هستند، انهایی که شما در انتهای اجرا یا در زمان اوج انها را بکار می برید. باقی اعداد به اهنگ هایی که در این بین قرار دارند اختصاص می یابند. این تکنیک ممکن است غیر معمول به نظر برسد اما ابزار فوق العاده ای برای سازماندهی موسیقی های شما خواهد بود.

rating-stars-resize

برچسب ها

اگر نرم افزار شما از بخش یادداشت گذاری  پشتیبانی میکند، این ویژگی نیز میتواند برای سازماندهی به کار رود. صفاتی مثل: دستها بالا، فستیوال، ضرب سنگین و… می توانند به شما برای انتخاب اهنگ بعدی زمانی که در حال اجرا هستید کمک شایانی بکند.

پلی لیست(Play List)

شما همچنین میتوانید از بخش لیست های پخش(Play List) نرم افزار تان برای سازماندهی اهنگ ها استفاده کنید. ما به شخصه از پلی لیست به عنوان مرحله ی اخر سازماندهی و بعد از برچسب زدن(Tags) استفاده می کنم. این یعنی به طور مثال ترک های با برچسب  فستیوال به لیست پخشی با همین عنوان خواهند رفت.

rsz_playlists

روش دیگری که گاهی شاهد استفاده از ان بودیم داشتن یک فولدر اصلی با نام “My Music” است که شامل اهنگ هایی است که  بلافاصله برای شروع اجرا استفاده می شود. دیگر فولدر ها نام هایی همچون “إBest”، “Normal – Classic”، “Vocal” و “My Tools” خواهد بود.

پوشه Best شامل ترک هایی است که مراسم شما را منفجر خواهد کرد.

پوشه Normal – Classic  اهنگ هایی است که شنوندگان شما با انها خاطره دارند یا از شما در خواست کرده اند.

پوشه Vocal هم به وکال هایی که در طول اجرا استفاده خواهید کرد اختصاص می یابد.

My Tools نیز اهنگ ها یا لوپ های ساخت خودتان است که قرار است از انها استفاده کنید.

rsz_comments

وقتی که قرار است ارشیو اجرایتان را سازماندهی کنید، نمیتوان انتظار یک روش غالب را داشته باشید. بهترین روش پیدا کردن سبکی است که که بیشترین حس راحتی را با ان دارید و به شما کمک خواهد کرد که در زمان مناسب اهنگ مناسب را پیدا کنید. تکنیک هایی که با شما در میان گذاشتیم می تواند شروع خوبی برای این پروسه باشد.

 

نکته مهم : فراموش نکنید که دسته بندی آهنگها و درست کردن Play List برای یک دی جی از نون شب واجب تر است!

 

No Comments

Post A Comment

چهارده − سیزده =